Říjen 2010

Co bude po smrti??

28. října 2010 v 19:21 | Zuzka |  Různé
Tahle otázka mi nedá spát :D ne to zas ne..ale myslím na ni často..pak se ponořím do hlubokých myšlenek, ale když se je pokusím napsat, nejde to..jako by mi to nějaká tajemná síla zakázala..což je asi blbost, ale nevadí..

Podle mě po smrti nečeká člověka nebe nebo peklo ale další život..život v těle někoho jiného..v těle třeba jiného živočicha..jsou to dohady..nikdo to neví..
Nevěřím ale na to, že by po smrti nic nebylo..tenhle názor zamítám "všemi deseti" :D aninevím proč..nedokážu si představit, že umřu a nic nebude..vlastně bude ještě pohřeb ale to je tak vše..

Co je vlastně život? Narodíme se a umřeme..každý těch pár let prožije jinak, ale každý stejně umře..není žádný nápoj nesmrtelnosti..proč tedy život tak prožíváme? proč sse snažíme být dokonalí a dosáhnout kariéry, když stejně umřeme? jo-možná se o nás budou učit děti ve školách ale ty děti taky umřou a umřou i jejich děti a tak to půjde dál a dál a nakonec se na nás zapomene...takže si myslím že po smrti něco musí být a hotovo..:D

Chci poznat to záhadné tajemství ještě předtím než umřu..:D..ale to je asi nesplnitelné přání..

Halloween se u nás neslaví!

26. října 2010 v 11:16 | Zuzka |  Různé
Haloween považuji za americký svátek, takže ho u nás doma neslavíme..nebo vlastně slavíme, ale za prvé: říkáme tomu normálně a česky: Dušičky a za druhé: ho neslavíme tak, že by mi večer mamka vrazila do ruky košíček a já bych šla prosit o sladkosti na sídliště...myslím, že zrovnau nás v ulici jsou takoví skrblíci, že by na mne klidně zavolali policii, že je obtěžuju :D

Dušičky "slavíme" tak, že jedem na chalupu, protože tam na hřbitově leží moje babička a děda..umyjem hrob, dáme tam věnec, zapálíme svíčku a hotovo, žádný divadýlko se u toho hrát nemusí...

Každá země, kontinent, národ, ná nějaké svoje zvyky a svátky..kdo slaví Halloween, je možná "moderní", protože se to přece slaví v Americe a tak to všichni musej dělat taky..ale lidem asi utekla jedna zvláštní informace...my nežijeme v Americe a většina z nás taky nikdy nebude..proč neslavit české svátky? Máme jich docela požehnaně..

Podzim vešel do dveří

17. října 2010 v 19:13 | Zuzka |  Různé
a s ním i chlad...nejdřív jsem chtěla napsat, že klepe na dveře, ale dospěla jsem k zajímavému zjištění, že podzim už dávno začal :D Ano...musím říct, že jsem tak trochu "zaspala"...nebo jinak: proseděla jsem celé dny u učebnic, protože naši učitelé mají nutkavou touhu nám nám v nejlepším případě přivést psychické zkolabování...

Opravdu..píšeme každý den třeba pět testů a k tomu ještě některé z učiva minulého roku..to si někdo myslí, že si to stále pamatuju?? Ne, sloní paměť jsem na sobě opravdu nikdy nezaznamenala...a tak jsem nějak prostě vypustila tu změnu za okny, padající listí, které zatím není tak barevně, jak bych očekávala, ale už je na nich ten podzim kapánek znát..

Moje "nejtajnější" přání v tomhle ročním období je: mít všechny povinnosti, testy a podobné věci za sebou, sednout si k topení, s knížkou a jasmínovým čajem..poslouchat jak venku bubnují provazy deště na parapet..ale je to moc bezstarostná představa na to, aby se stala realitou..

.
Mám ale podzim moc ráda a mám k tomu hodně důvodů: příjde mi jako období, kdy se nejlépe sní a tvoří! Potom se mi taky děsně líbí ty neuvěřitelně krásné barvy! A pak je jeden zcela prostý důvod, že mám v listopadu narozeniny! :))

Podzim má ale taky ty své "ALE"..a těch je někdy až přespříliš..nejhorší je právě ten nával písemek a fakt, že si už nevystačím pouze s mikinou...

Nevím proč, ale stále jsem unavená...mamka mi říká, že je to proto, že nechodím brzo spát, ale už jsem několikrát šla spát i v půl deváté a další den jsem nepoznala sebemenší výsledek..Ach to ospalé počasí...:))

                                         Ale krásné počasí...
                                                          Bez tohoto období si nedokážu představit svět..
                                                                             Loučí se
                                                                                           Ospalá Zuzka
Zdroj obrázku:http://iam.kryspin.net/