Květen 2010

Že by? :D

28. května 2010 v 10:40 | Zuzka |  Různé
Poslední dny skoro pořád pršelo...každý den, když jsem odcházela z domu do školy tak mi mamka říkala pořád tu samou větu: Máš deštník?...někdy jsem ho měla někdy ne...když ne, tak se většinou strhl ten největší slejvanec...ale já jsem ráno prostě neměla čas :D když zrovna nelilo, bylo tak zvláštně- zataženo, obloha byla plná šedi a ze stromů kapaly malé kapičky, které jakoby hlásily, že už je opravdu po dešti, ale za pár minut už zase lilo a já hledala nějakou stříšku, kam bych se mohla schovat...

Ale jak je to možně-vždyť už několikrát předtím bylo krásně letně :)...zase si s námi příroda pohrává jako malé dítě s plyšovým medvídkem-občas je to nejlepší kamarád, ale občas by ho nejradši zahodilo do kouta...bouřky byly časté-ale musím říct že jsem byla jimi nadšena :D...mám ráda bouřky a ta poslední, co v tomto týdnu byla...úžasná..bydlíme u rybníka a do jedné staré vrby uhodilo-ozvalo se strašidelné zaskřípání, potom rána a nakonec veliký "žbluňk" :D a vrba byla celá ponořená pod hladinou...mohla jsem dokonce tento zázrak pozorovat-seděla jsem právě u okna a popíjela bylinkový čaj...všeude byla tma i když bylo teprve 3 odpoledne-škola nám zkončila dřív :)

Ale teď už snad,doufám, bude hezky...jedeme na školu v přírodě se třídou a ještě s vedlejší třídou-do Krkonoš...uvidím jestli stihnu něco předpřipravit a nebo ne-nevím...ještě si musím zabalit všechny potřebné i méně potřebné věci :D pak ale asi pojedeme ještě k dědovi, který se vrátil z Turecka...takže možná jo možná ne...:) ale i kdyby ne-tak to pak někdy později nahradím :)

Bez něho jsme ztraceni?

20. května 2010 v 12:10 | Zuzka |  Různé
Bez koho? :D Rozhodla jsem se napsat článek na Téma týdne: téma? no už nebudu zdržovat-je to mobil...nadpisem jsem chtěla říci-jestli jsme nebo nejsme ztraceni-bez mobilního telofonu: esemesek, dlouhý telefonátů a podobně...

Výhoda všech mobilních telefonů je- domluvit se rychle na nějaké určité věci...protože na světě lidé hodně spěchají, chtějí o mít vyřízené co nejrychleji a popadnou mobil a jejich prsty tukají po tlačítkách ve kterých jsou nacpána maličká písmenka...je to docela praktické, ale.....
Ale-když si to tak vezmete-mobil bere kouzlo dopisům a pohledům...ty krásné řádky podle kterých důvěryhodně poznáte, kdo to psal-podle rukopisu-aniž byste si museli pamatovat čísla a ukládat je do telefoního seznamu-stačí pouze podpis :)...

Mobil nám hodně pomáhá když je nejhůře-můžeme ale z jakéhokoli místa zavolat pomoc? ještě před pár měsíci jsem si myslela a byla přesvědčená o tom, že 155 se dostaví rychle na pomoc i když: není kredit a i když není signál...to ovšem bohužel zklamalo...jak se to stalo, jak to vím?
To jsem byla na koních...bylo hezky a projížďky všechny bavily...večer jsme si o tom všichni vyprávěli až do noci-jenže nás slyšela trenérka a museli jsme za trest jít běhat...běhali jsme pár koleček a když jsme nakonec doběhli zase k chalupě-bylo nám hrozně...byli jsme upocení, udýchaní a všechno možné...ale jednomu člověku z naší skupiny bylo nejhůř...dostala astmatický záchvat...běželi jsme pro pomoc-vytočili 155 a co nám řekli? Nedostatečný signál...věděli jsme že jde volat i bez kreditu a tak jsem běžela s jednou holkou na kopec a zavolali jsme-dobrý den-začala moje společnice mluvit do telefonu-prosím vás, jedna třináctiletá holka dostala astmatic...-nedořekla: Nedostatečný kredit! Sanitka nepřijela-museli s tou holkou, která mezitím omdlela, do nemocnice sami....

tím chci jen říct, že nám mobil nezaručí vše i když je uplně krásnej, drahej, moodní, a já nevim co všechno-nemůžeme se na něj ve všech případech spolehnout!

Už je to skoro rok...

9. května 2010 v 15:01 | Zuzka |  Okolo blogu
Takže: nejdřív řeknu, jak jsem se dostala k tomu, napsat tenhle článek...je to úplně jednoduché :D...to jsem ve čtvrtek byla doma, neměla jsem, co dělat, do psaní se mi nějak extra moc nechtělo a tak jsem si pouze pročítávala staré články...při tom jsem zjistila, že můj blog bude za chvilku slavit narozeniny-svoje první narozeniny a to: 16.května...16.května se událo tolik věcí o kterých bych se ráda zmínila:
Za prvé-přestoupila jsem z "kopíráckého" blogu na ten "nekopírácký"-na ten originální, kam budu moct říkat své názory internetovému světu, aniž by mne někdo mohl za rohem pomlouvat :) tenhle den byl pro mne opravdu stráášně důležitý :)
Za druhé-jsem získala na tomto blogu opravdové blogové přátele(vím že o tom melu asi po sto padesátý :D) a za ty sem mnohem vděčnější než za moje tehdejší "SBénka", která uměla napsat asi jedinou větu a to tak akorát: ahojky, jak je? Obíhám!
Není na nic když uživatelé obíhají jïné blogy na kterých jsou asi vetřinu, podívají se na další zkopírovaný článek, ani ho nečtou a napíšou právě tenhle komentář-o komentářích asi ještě něco napíšu-někdy později možná :)...nejde mi ani tolik o návštěvnost- i když samozřejmě, že když na mém blogu nikdo nebyl, tak mě to trochu zamrzí, ale vždycky si říkám, že líp už prostě psát nedokážu a tak nemá cenu nad tím smutnit :)
A za třetí- bych vám všem, co tenhle blog za ten rok navštěvovali: za vaši božskou trpělivost :)...vím, že začátky se mnou nebyly lehké a články za nic moc nestályy! tahle věc je pořád v běhu a já se snažím pořád zlepšovat...takže doufám, že už alespoň mé články stojí za těch pár minutek k přečtení :)
A dodatek: vím, že si můj blog prožil ledacos-často byl jako opuštěné dítě, které nikdo nechce a ke kterému se nikdo nechtěl vracet...jindy byl zase plný radosti a enrgie :)
                  Děkuju zastálé návštěvníky, jejich komentáře a názory, děkujublogu, že sem můžu psát své úvahy a myšlenky, děkuji všem, kterým se podařilo mě dokopat k tomu, abych zase začala blogovat...:) a zároveň přeji mému blogu: všechno nejlepší! :)
                                                                                    Zuzka