Červen 2009

Kdo jste?

30. června 2009 v 14:58 | Zuzka |  Okolo blogu
Je to zvláštní, ale na počítadle mi ukazuje, že tu bylo za den sedm lidí. Jedno číslo jsem já, druhý je Kikulka, protože mi napsala komentář, ale kdo jsou ti zbylí? NEzanechali jinou stopu, než číslo na počítadle...Kdyby alespoň jeden jediný komentík...nevím, co jsou to za lidí, jestli mají blog, možná, že jenom brouzdali po Internetu, možná, že zadali nějaké klíčové slovo, ve kterém byl můj blog jako první v pořadí, nebo to byli takoví lidé, že se na můj blog jen podívali, ale jakmile zjsistili, že není plný celebrit a pixelek, tak šli pryč a řekli si, že je to blog na nic, a nebo se podívali na to, že nemám žádný design, a jsou to lidé kteří si myslí, že design je nejhlavnější....nevím, ale prosím všechny, aby když jsou tady, tak zanechali něco, po čem zjistím, kdo si můj blog čte:)

Vaření

30. června 2009 v 14:35 | Zuzka |  Záliby
Moc mě baví vaření. Někdo si řekne, že vaří každý a že nechápe, co je na tom zajímavého, ale přesto mě to strášně baví. Nejvíc asi dělám míchaná vajíčka, omelety, různé polívky a podobně. Samozřejmě si ale dovedu namazat chleba máslem:) Na vaření asi nejzajímavější ten výkon, který udělám. Kfyž se mi omeleta připálí, tak zase tolik radosti z toho nemám, ale když se mi jídlo podaří, už je to o něčem trošinku jiném:). Jsem ráda, když někomu můj výtvor chutná a dostanu pochvalu. Když něco zkazím, tak sem chvilku naštvaná, ale pak si řeknu...no, stejně, jak je to pořekadlo? Chybami se člověk učí? Snad mi to při příštím vaření alespoň trošku pomůže:)

Mám pár oblíbených receptů, některé jsou zhotoveny z toho, když jsem tak trochu experimentovala a některé jsou od mamky. Určitě sem dám tak dva. Ale rozhodně budou patřit k těm méně náročným, protože jsem se ještě nedohrabala k takové úrovni, že bych třeba jen tak přišla domů, odhodila školní tašku a začala vařit svíčkovou. To má ale opravdu čas:)

Léto

29. června 2009 v 19:39 | Zuzka |  Různé
Jak to rychla utíká...zdá se mi, jako by to bylo včera, když sem po velkých prázdninách šla zase do školy... v tu dobu už jsem se na ně znovu těšila, ale myslela jsem si, že to bude strašně dlouhá doba. A teď? Jako by někdo posunul kalendář... je to opravdu tak, zdá se mi, že je nějaké podzimní počasí, až na to, že listy nejsou tak zbarvené. Léto o sobě nějak nedává moc vědě. Občas jsou teplé dny, ale nějak jich stále víc a víc ubývá:(

Nevím ja je to u vás, ale tady doma teda fakt leje v jednom kuse. Už se těším, až konečně nastanou ty krásné prázdninové dny a až bude někaký den, kdy se můžu jít koupat...Snad ten čas někdy nastane, pokud možno o těhlech prázdninách....Ale počasí, jako by říkalo, že se k tomu vážně ještě nechystá a dlouho chysta nebude...vysvědčení proběhlo vpohodě- mám samý jedničky, ale můj brácha, jak se zdá, přinese v úterý nějakou hrůzu:)

Jsem zpět

21. června 2009 v 16:53 | Zuzka |  Deníček
Takže, POZOR!!!!
Jen vás chci upozornit, že žiju a mám hlavu plnou nápadů, které sem budu dávat! Byla jsem na škole v přírodě ve vesnici Bedřichov v Jizerských horách...bylo tam krásně a taky jsem si bezvadně odpočinula... v tomto směru se taky omlouvám všem blogům, které mám v oblíbených stránkách, že jsem ta ně tak dlouho nechodila, ale jenom vám teď řeknu, že o prázdninách to bude horší a možná, že se na počítač ani nedostanu...no, ale určitě to později vynahradím!!!
Zatím sem nebudu dávat deníček ze ŠVP, protože si to ještě v hlavě musím promyslet- jak ztvárním můj pobyt se svojí milovanou třídou!!!:)Dočkejte časuxD

Zuzka

Pomněnka:)

10. června 2009 v 14:16 | Zuzka |  Fotografie
No, tu slibovanou růži jsem ještě nestáhla so počítače, ale dám sem jednu kytičku jménem pomněnka:)... No opravdu říkám- profesionálové...na kvalitu se raději nedívejte:)Ehmmm...


Založení rubriky-Fotografie

9. června 2009 v 14:40 | Zuzka |  Fotografie
Založila jsem rubriku z jednoho prostého důvodu- báví mě fotit! Nečekejte něco zázračného a strhujícího- kvalita fotek není zas tak vysoká! Baví mě fotit moje okolí... nejčastěji to, co mi zrovna příjde pod ruku! Ckystám, že jsem dám fotky růže a zapadající slunce, ale jsou to jen návrhy z toho, co mám v paměti foťáku...no uvidíme! Ještě něco nafotím a pokusím se to dát sem, minule mi to nějak nešlo... ehmmm...asi to sem přidám zítra nebo pozítří, ale možná, že až za hodně dlouho...znaáte mě- většina článků končí ve složce rezepsané a leží tam třeba 14 dní, možná i víc:) No jo!!! Končim, musim jít na hudební nauku:(
Píšem nějakej test z Baroka:( Ach jo:( Nechci zkončit smutně a tak něco optimistického- po hodině nauky mám klavír a ten mám jen 25 minut....a pak mám volno:)
Zuzka:)

Klavír

8. června 2009 v 18:43 | Zuzka |  Záliby
Moje další záliba je klavír- není zas tak oblíbená jako třeba korálky nebo kreslení, ale jsem ráda, že na něj hraju! Asi před půl hodinou jsem měla vystoupení- docela se mi povedlo i když tam bylo jenom digitální piano a ne normální...nevadí- člověk si musí zvykonout na spoustu věcí.

Klavír mám ráda jednak proto, že se opravdu odreaguji od okolního světa(zvlášť když hraju Bacha a nejde mi to) a jednak proto, že se dostanu do spousty zemí- s klavírem jsem byla 3krát ve Francii, jednou v Itálii a zůčastnila jsem se pár soutěží tady v Česku- baví mě koncerty, ale cvičení a čtení not vážně moc ne!!! Ale i tak...rozhodně nehodlám s klavírem skončit a doufám, že mi ještě ta trocha trpělivosti co mi zůstala nezmizela. Někdy se ale myslim, že z klavíru snad zbláznim a často od něj chodim naštvaná na to, že nehraje podle mých představ! Bohužel opravdu nehraje sám-škoda...to by bylo zase o práci míň....co se dá dělat!

Korálky

7. června 2009 v 19:49 | Zuzka |  Záliby
Moje velká záliba se kterou nikdy nechci skončit jsou korálky! Mám ráda korálky všech typů, ale nejraději asi dřevěné. Vždycky když se cítim "pod psa", tak si vemu korálky. Bohužel na ně občas nemám čas a tak nejvíce korálkových doplňků udělám o prázdninách. Měla jsem jednu dobu, kdy mě strášně bavilo vyšívání, ale po první dokončené práci jsem na to už neměla trpělivost- korálky mne ještě nikdy neomrzely a doufám, že neomrzí. Jsou super!

Pokud někdo neví, co dělat, tak určitě dopuručuju! A jako dárek vždycky zaručeně potěší- návíc navlékání korálků není vůbec složité! A poslední výhoda na konec- korálky stojí málo peněz!Poslední den školy!

5. června 2009 v 18:41 | Zuzka |  Deníček
Konečně ten očekávaný den! Poslední den ve škole!

Ráno jsme přišli normálně do školy. Protože už se tenhle týden neučíme, tak dneska nebyla žádná výjímka- neučili jsme se! Říkáte si jak je to super? Můžu vám v klidu říct, že větší nudu než tohle jsem snad nikdy nezažila! Stoly už v naší třídě nejsou, učitelka si něco píše a hledí na známky. Většina lidí hraje hry, ale také ta většina hraje většinou nudný hry! Ani byste neřekli, že je těžký takhle vydržet až do 12!

Já a ještě dvě kamarádky jsme to už nevydrželi a šli jsme za učitelama ze školy, jestli nepotřebujou s něčím píchnout. Práce samozřejmě byla a tak jsme zafoliovaly stolky a vynesly ven asi dvou metrovej fíkus! Měli jsme hlínu všude a s fíkusem jsme se málem nedostaly do dveří. V deset hodin jsme opět šly do třídy. Museli jsme třídu doklízet a potom jít na rozloučení z deváťáky, které se konalo v tělocvičně! Když jsme do tělocvičny přišli, byla tam asi celá škola! Místo na lavičkách na nás nezbylo a tak jsme se museli spokojit s tvrdou a chladnou zemí. Brzy nás bohužel začla bolet kolena a tak jsme si stoupli- to se ale nelíbilo třídám které byly za náma a tak jsme museli klečet. Žvatlání a děkování deváťáků nebralo konce. V tělocvičně byl vydýchaný vzduch a místečko k sezení taky nebylo extra příjemné- co se dá dělat! Nakonec se ještě předávali putovné předměty a konečně se mohlo jít. Jít? To se říct nedá- spíše se sunout do dveří mravenčíma krokama! Na oběd byla půlhodinová fronta a jídlo nestálo za nic! Prostě vyvedený den!

Letní nálada

4. června 2009 v 18:34 | Zuzka | 
Jde na mě letní nálada....nevíte o čem to tady mluvím??? Já bych to asi taky nepochopila, kdybych na tento nadpis narazila! A tak krátké vysvětlení! Letní nálada je u mne vždycky na konci května na začátku června až do chladné zimy. Prostě když jsou "teplé" měsíce! Najednou se mi zdá, že je všechno úžasné, že i učitelky se polepšily...a to už je co říct! No ale v případě, že se učitelky polepšily, to je opravdu jen letní náladxD

Oranžová, žlutá a světle červená, takové barvy přímo miluju. Nechápu proč, ale mám strašně ráda déšť a bouřky, když potom vyjdu ven, je tak krásná nepopsatelná vůně a čistý vzduch. Taky se mi u bubnování kapek na střechu krásně usíná:). Čokoláda je pro mě v letním období najednou ještě lepší! V prázdninovém období mi vždy příjde vhod pomerančový džus! Léto je pro mne taky skvělou příležitostí vyrazit si na kolo. Když jedu krásnou přírodou, nevadí mi ani, že jedu do kopce! O prázdninách píšu deník... doporučuju:). A protože ráda jím zmrzlinu, tak léto je to úplně nejvhodnější období, ne? V létě se nikdy nemračím a pokud, tak jen když mě něco opravdu naštve!

To neznamená, že když zrovna nemám letní období, že sem smutná- to fakt ne! Mám spoustu věcí ráda: blogování, kreslení, cestování a mnoho dalších koníčků...no když koníčků, tak koníčků- miluji ježdění na koni! Jezdím do skvělé stáje!

Ale úplně nejraději mám svoji rodinu, své přátele. U rodiny ani u přátel se nemusím bát, že by si se mnou někodo nepopovídal! Mám vždycky potřebu, někomu něco říct, jsem ukecaná a veselá!

Mám ráda svůj život a svět!

Rekonstrukce školy

3. června 2009 v 19:53 | Zuzka |  Deníček
Promiňte, že sem tu tak dlouho nebyla, ale měla jsem moc školy!

No, ale teď to bude jinak! Naše škola se bude rekonstruovat(konečně) a tak budu mít prodloužené prázdniny. Pátýho června už končíme se školou a pak budem chodit do kina apod. Potom pojedem na školu v přírodě: tam budem do devatenáctýho června a pak konečně, konečně ty dlouho očekávané prázdniny! V květnu jsem si myslela, že se jich ani nedožiju, protože jsme psali jednu písemku za druhou a to: 3 z angličtiny, 2 z němčiny, 4 z matiky a 5 z češtiny. Ten měsíc byl pro mě celkem náročnej a tak jsem se nepsala články.

Teď ve škole děláme asi tak tohle: válíme se po lavicích, hrajeme karetní hry, občas se sem tam s někým pohádáme:)...no prostě strááášnáá zábava! Nikdo neví, co dělat! Děláme si program na školu v přírodě, ale stejně ho budem muset předělat, protože vůbec nevíme, co to bude za místo...učitelka řekla, že to bude turistická škola v přírodě a že každej den vylezem na nějakej kopec nebo horu! Říká, že jsou právě Jizerské hory, to nejlepší na turistiku! No, abyste se nedivili, kdybych tady nepsala články, tak je to proto, že mě někdy na tom kopci kleplo! S holkama sme si domluvily vyvolávání duchůxD...no prostě super škola v přírodě!

A po prázdninách snad už bude škola hotová! Ale protože rekonstrukce je po celé škole, jak z vnějšku, tak i vevnitř...nevim jestli to stihnou...