Propagace blogu

26. května 2009 v 15:53 | Zuzka |  Pod lupou
Hodně blogerů si myslí, že návštěvnost je to nejhlavnější. Spolužačka mi jednou řekla, že jí nevadí komentáře typu: ahojky, obíhám, jak je. Hlavně když jí ten člověk zvýší návštěvnost! Chápu, je blbý, když na blog nikdo nechodí, ale já nepotřebuju 100 lidí za den. Mám ráda, když si lidi přečtou můj článek a vyjádří se, ale nepotřebuju na to fůry lidí! Ta kamarádka má blog celý zkopírovaný až na články typu: jedu na hory, dělám designy apod. Nechci jí urazit, ale myslím si, že by mohla také přistoupit k lepším článkům, které jsou psáné její rukou!

Podle mého názoru, návštěvníka zaujme spíše autorův článek. Jsou i blogy, které jsou přeplněny obrázky a žadným článkem. Také ho spíše zaujme článek ve kterém je něco jiného než informace o celebritách, protože na Internetu je takových stránek hodně. Lepší je mít kvalitnější články, než krásný design! Samozřejmě, že návštěvník uvidí jako první designa pokud bude krásný, tak si řekne, že to bude taky skvělej blog, ale když si přečte článek??? Ouha, design super a články nestojí za přečtení!!! Takový návštěvník se nevrací. Tím ale nechci říct, aby ste měli špatný design!!! Ale důležitá je originalita!!!

Propagace blogu je těžká, ale myslím si, že každý bloger by si měl promyslet, čím bude blog jedinečný! Je to někdy těžké, ale určitě účinné. Další část propagace jsou zajímavé komentáře! Když jdete na nějaký blog, který se vám líbí, tak si přečtěte celý článek napište dlouhý komentář se svým názorem, autor si ho přečte a klikne na odkaz a třeba k vám naoíše článek. Reklamy typu: Jééé, ty máš hezu blog, koukni se na můj. Tak to akorát autora naštve a většinou se na odkaz nepodívá! Takže si myslím, že to není ten nejlepší způsob.

Neuznávám BLESKOVKY! Ještě nikdy jsem nepochopila k čemu to je! Je sice super, že na blog příjde hodně lidí, zapíše se a zvýší návštěvnost, ale co z toho??? Dostane sice diplom, ale ten si přece může udělat sám a nepotřebuje na to deset minut, strávených odpovídáním na otázky!

Spřátelené blogy- už jsem viděla hodně blogů, kde bylo napsáno: Kceš se spřátelit? Pokud ano musíš chodit na můj blog minimálně jednou do týdne, jinak si tě mažu! Tak to fakt nechápu!!! Podle mě není nutné mít 50 SB, ale třeba jenom pár se společným zájmem a nebo žádné, ale spíše kamarády po Internetu, kteří si mezi sebou sdělují svě názory! Ale nechci nikoho urazit, ale návštěvnost se dá opravdu získat jinak!

Myslím si,že dobrý blog chce pravidelnou péči. Když budeš na svém blogu pracovat zak půl nebo třičtvrtě hodiny denně, návštěvnost určitě dorazí! Ale nebude to ze dne na den! I když by si takhle mnozí z nás představovali, ale opravdu to nejde... všechno chce čas. Nemyslete si, že když napíšete jeden článek za půl roku, že k vám příjde bujná návštěvnost! Je lepší mít jeden, ale zato kvalitní blog! Nejlepší vizitka blogu jsou články a to mnozí z blogerů prostě nechápou!

Zuzka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kikulka Kikulka | Web | 26. května 2009 v 17:52 | Reagovat

máš správné názory.Hele co kdybch na blog napsala Blogerovo desatero .mohli bychom ho vytvořit spolu přes email.Teda jestli chceš.Já to rozohodně skusím.Jinak neuznávám kopírovaní,bleskovky,Sonby,Soncy atd. ,kopírované obrázky,blogy plné obrázků .To by toho bylo .Jinak moje kámošky to  s blogy dělají stejně jako ty tvoje.Návštěvnost není důležitá !!!Důležíté jso unázory v komentářích na daný článek a ne : Máš krásný desing atd.
Jestli blog kopíruje a není originální je nanic !!!!!!!!

2 Kikulka Kikulka | Web | 26. května 2009 v 18:00 | Reagovat

email je willvandomkz@seznam.cz .Bohužel už musím končit .uděláme to zítra ,co říkáš ??

3 Smilesy Smilesy | Web | 26. května 2009 v 18:57 | Reagovat

Tento článek vystihuje přesně to, co si také myslím.
Sice je mě někdy líto, když jeden den mám 200 lidí a další ani ne 50.
Ale víc než 80 lidí mě moc potěší klidně 40 lidí ale aspoň nad 4 on-line. Aspoň vím, že hnedka neodejde. Ale samozřejmě že za celkovou návštěvnost jsem také ráda.
Ale více než návštěvnost mě moc těší komentáře - názory.
Aspoň víš, co návštěvník má za názor a taky, že prostě si na tom blogu něco přečetl!
Kopírované obrázky a články? Porušování autorských práv. Není to správné ani pěkné. Jako dávat na blog něco, co není tvé, proč? K čemu tam pak mají návštěvníci chodit???  Přece proto, aby viděla VLASTNÍ tovrbu.
Jejky, já to tady píšu, jako kdyby jsi to dělala ty.:D
SB také nechápu... Přece pokud se Ti nějaký blog líbí, chodíš na něj. Ale nepotřebuješ s ním být nějaké ,,SB" a ono si tě pak smaže, když nechceš být u PC každý den... je pak vidět, že mu jde  ( tomu Sb ) jen o návštěvnost...
Bleskovky mám ráda, líbí se mi ty diplomy, líbí se mi, že se s nima pro mě někdo patlá.;) Mám už hotovou sbírku. Ale už se ani nezapojuji. Diplomy se mi líbí. Ale nechápu, proč odpovídat na otázky ahoj a ahoj...:D
Všechno chce čas ano. ALe zase plýtvat články? Já nepřidávám články každý den. No, tak jo, ale to je vyjímka.
Ale jinak jsem na blogu každý den a odpovídám na komenty.
Zajímavý článek.:)

4 Zuzka-majitelka blogu Zuzka-majitelka blogu | Web | 27. května 2009 v 9:15 | Reagovat

[1]: Kopírované články jsou nanic
[2]: Díky
[3]: Zajímavý názor...děkuju

5 Kikulka Kikulka | Web | 27. května 2009 v 18:29 | Reagovat

v pohodě

6 Awia Awia | E-mail | Web | 27. května 2009 v 20:16 | Reagovat

Asi jsem našla další zajímavý web. Hm.. :/ Určo se sem vrátím :D. Podle mne návštěvnost nedokazuje nic. Nejvíc řekne obsah článku a taky počet smysluplných komentářů. Desing nemusí být nejlepší, halvně že nevadí na oči a když má člověk co číst a k čemu se vyjadřovat, tak je to vlastně i jedno. Musím zaklepat, že didlinek, co mi nechávají komenty typu: Hlásni pro mě tady a tady, máš hezu blogís - koukni na můj, nebo zvýšila jsem ti návštěvnost, zvyš pls tu mojíí; moc není. Doufám, že ani nebude.
Bleskovky - no comment. Blbost na entou. Nehcápu, kdo to vymyslel. A SONB, SONC atd taky ne. Když už je však nějaká soutěž na srdci blogu, tak to chápu. Tam je to o opravdové ceny nebo o propagaci na halvní stránce, kde také není každý blog, že.
Proti SB jako takovým nic nemám, ale krásná myšlenka se zvrtla na jakýsi obchod a ubohé zajišťování pravidelného návštěvníka a alespoň nějakého komentu. Kdo potřebuje takovéto SB je zoufalec. Nejvíc nemůžu z toho, když někdo někam napíše, že jsi nebyl na jeho/jejím blogu a proto s tebou ruší SB. Přijde mi to jako naprostá kravina.
Mám takový dojem, že tím posledním odstavcem jsi celou problematiku krásně vystihla. Naprosto souhlasím. Myslím si, že i když je deníčku a autorských blogů mnoho, tak jejich krása je v tom, že je každý svým způsobem jiný a zajímavý. :)

7 nikky nikky | Web | 30. května 2009 v 19:56 | Reagovat

a prosila som ta o to?

8 Carcool13 Carcool13 | Web | 30. května 2009 v 21:47 | Reagovat

Se vším souhlasím. Taky už jsem napsala podobný článek, ale o pravidlech SB. O něčem podobném ses taky zmínila v předposledním odstavci. Já osobně mám 3 SB. K jedné chodím, protože už je starší a píše zajímavé věci, ke druhé, protože máme obje rády koně a tu třetí-její blog znám už asi rok a půl. Znám spoustu blogerů, kteří se točí kolem celebrit. Raději nebudu říkat co pro mne celebrita znamená, aby se někteří neurazili :)

Taky jsou pro mne nepochopitelné bleskovky a diplomy. Kdysi jsem to taky dělala to přiznávám, ale došlo mi že je to k ničemu. Naposled jsem pořádala Grafickou soutěž, ale o DVD poštou a ne o žádný diplom...!!!!

A ještě k té originalitě. Jsem ráda, že jsem narazila na tvůj blog. Už mám nad hlavu blogů o Oslenkách a Stmívání. Originalita se prostě cení a v dnešní době je těžké ji hledat. Ani né tak hledat, jako NAJÍT.

Může se tě zeptat, kolik ti je let? (samozdřejmě odpovídat nemusíš :-D)

Možná, že v tomhle komentáři bude plno chyb. Už se mi nějak motají prstíky xD....

9 Nelili Nelili | Web | 7. června 2009 v 15:05 | Reagovat

Naprosto s Tebou souhlasím. Pamatuji si, že když jsem začínala s tím blogem, co mám teď, byla jsem zoufalá z malé návštěvnosti a z žádného rozumného komentáře.
Uběhlo pět měsíců a nestačím se divit, jak se můj blog za tu dobu stihl změnit. Například jsem vystřídala nepřehledný a přeplácaný design za "normální". To taky udělá hodně. Pěkný design totiž přiměje návštěvníka zůstat na blogu a přečíst si nějaký článek.
Ovšem článek je další věc. Pixelky a křiklavé obrázky v článcích návštěvníka odradí - vlastní zkušenost.
Mohla bych se tu rozepisovat hodně dlouho, raději to ukončím. ;)
Mimochodem - máš moc pěkný blog s rozumnými články, ještě sem určitě přijdu. :)

10 ElaMi ElaMi | Web | 11. června 2009 v 16:32 | Reagovat

súhlas. ja mám síce blog len pár týždňov, ale tiež ma viac zaujímajú komentáre ako návštevnosť. chcem vedieť aj názory ostatných na tie moje. neviem, či sa niekomu moje články páčia, lenže tiež viem, že lepšie ich nenápíšem. kedˇ človek píše, to čo cíti, tak veľmi nerozmýšľa nad nejakou štylistikou:) aspoň u mňa je to tak.
veľa blogom by stačila len tabuľka so štatistikami návštevnosti- kedˇže im ide hlavne o to. lenže mňa to trochu mrzí, že mám napr. 15 ľudí a z toho 2 komentáre. zrejme mám na blogu málo pixelok :D

11 Slečna TENISKA Slečna TENISKA | Web | 3. července 2009 v 21:53 | Reagovat

můžu jedině souhlasit,dnešní puberťáky,ale většinou nebaví nic jiného než kopírovat a kopírovat a psát reklamy,je to prostě taková jejich denní zábava,protože něco psát to je přece nudné...já tyhle blogery teda taky vůbec nemusím,mám ráda blogy kde si můžu něco přečíst,třeba se i dozvědět,ale z rukou autora a když je ten blog zajímavý,ráda se vrátím a napsat komentář určitě taky potěší autora,takže potom může taky zavítat a můžeme společně sdílet svoje názory...těchto blogů je,ale celkem málo,potěší mě,když jednou za čas na nějaký narazím...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama