Květen 2009

Propagace blogu

26. května 2009 v 15:53 | Zuzka |  Pod lupou
Hodně blogerů si myslí, že návštěvnost je to nejhlavnější. Spolužačka mi jednou řekla, že jí nevadí komentáře typu: ahojky, obíhám, jak je. Hlavně když jí ten člověk zvýší návštěvnost! Chápu, je blbý, když na blog nikdo nechodí, ale já nepotřebuju 100 lidí za den. Mám ráda, když si lidi přečtou můj článek a vyjádří se, ale nepotřebuju na to fůry lidí! Ta kamarádka má blog celý zkopírovaný až na články typu: jedu na hory, dělám designy apod. Nechci jí urazit, ale myslím si, že by mohla také přistoupit k lepším článkům, které jsou psáné její rukou!

Podle mého názoru, návštěvníka zaujme spíše autorův článek. Jsou i blogy, které jsou přeplněny obrázky a žadným článkem. Také ho spíše zaujme článek ve kterém je něco jiného než informace o celebritách, protože na Internetu je takových stránek hodně. Lepší je mít kvalitnější články, než krásný design! Samozřejmě, že návštěvník uvidí jako první designa pokud bude krásný, tak si řekne, že to bude taky skvělej blog, ale když si přečte článek??? Ouha, design super a články nestojí za přečtení!!! Takový návštěvník se nevrací. Tím ale nechci říct, aby ste měli špatný design!!! Ale důležitá je originalita!!!

Propagace blogu je těžká, ale myslím si, že každý bloger by si měl promyslet, čím bude blog jedinečný! Je to někdy těžké, ale určitě účinné. Další část propagace jsou zajímavé komentáře! Když jdete na nějaký blog, který se vám líbí, tak si přečtěte celý článek napište dlouhý komentář se svým názorem, autor si ho přečte a klikne na odkaz a třeba k vám naoíše článek. Reklamy typu: Jééé, ty máš hezu blog, koukni se na můj. Tak to akorát autora naštve a většinou se na odkaz nepodívá! Takže si myslím, že to není ten nejlepší způsob.

Neuznávám BLESKOVKY! Ještě nikdy jsem nepochopila k čemu to je! Je sice super, že na blog příjde hodně lidí, zapíše se a zvýší návštěvnost, ale co z toho??? Dostane sice diplom, ale ten si přece může udělat sám a nepotřebuje na to deset minut, strávených odpovídáním na otázky!

Spřátelené blogy- už jsem viděla hodně blogů, kde bylo napsáno: Kceš se spřátelit? Pokud ano musíš chodit na můj blog minimálně jednou do týdne, jinak si tě mažu! Tak to fakt nechápu!!! Podle mě není nutné mít 50 SB, ale třeba jenom pár se společným zájmem a nebo žádné, ale spíše kamarády po Internetu, kteří si mezi sebou sdělují svě názory! Ale nechci nikoho urazit, ale návštěvnost se dá opravdu získat jinak!

Myslím si,že dobrý blog chce pravidelnou péči. Když budeš na svém blogu pracovat zak půl nebo třičtvrtě hodiny denně, návštěvnost určitě dorazí! Ale nebude to ze dne na den! I když by si takhle mnozí z nás představovali, ale opravdu to nejde... všechno chce čas. Nemyslete si, že když napíšete jeden článek za půl roku, že k vám příjde bujná návštěvnost! Je lepší mít jeden, ale zato kvalitní blog! Nejlepší vizitka blogu jsou články a to mnozí z blogerů prostě nechápou!

Zuzka

Něco o mě

25. května 2009 v 20:05 | Zuzka | 
Jmenuju se Zuzka a sem napíšu něco mě:) Pokud vás to zajímá, tak si to můžete přečíst:)

Záliby- Ráda kreslím, čtu, jsem na blogu, píšu, hraju na klavír a ráda hraju divadlo. Moc ráda jsem s přáteli a na blozích, které za něco stojí (originální články atd.). Zvlášť ráda jsem na blogu:http://magic-ky.blog.cz! Takových hezkých blogů moc není!!

Jídlo- Mám ráda pizzu, špagety a samozřejmě čokoládu a zmrzli:) Ještě nikdy jsem nedržela nějaké přihlouplé drastické diety (ten, kdo je drží, tak ho samozřejmě nechci urazit) a ani se k tomu nechystám!Jinak jím všecno normální (maso, brambory, chleba atd.)

Pití- Vodu, pomerančový džus. Nesnáším vůni alkoholu!!!

Narození- Narodila jsem se v listopadu 1997

Když mě něco štve...

24. května 2009 v 20:16 | Zuzka | 
Takže, co vám pomáhá když vás něco štve?

Dneska jsem ležela v houpací síti a přitom přemýšlela, co sem napíšu a tak mě napadlo, že sem dám věc, která mi vždy zaručeně pomůže! Občas mě něco štve a já sem nikdy nemohla najít takovou věc, aby mne úplně odreagovala od problémů a vyřešila jsem to!!! A abych si to nenechala pro sebe, tak jsem se rozhodla to dát sem a budu ráda, když vám to pomůže:)

Co je k tomu potřeba? Jen dvě věci:
1. Papír
2. Píšící propiska:)

Když mám věci, které mě štvou, tak si vemu papír a všechno si na něj napíšu. Napíšu si tam do jednoho sloupce věci, které mi lezou na nervy a věci, které se mi líbily. Pak už stačí jen jedno a to pořádně ty věci, co se mi nelíbí přeškrtat! A výsledek? Většinou se tak rozruším tím škrtáním, že na ty věci zapomenu a jdu v klidu spát. A ty věci co se mi líbí se mi pak vybavujou, než usnu.

Začala jsem stím před půl rokem. A nevím, mě to vždycky pomohlo! Ale asi je to na typu člověka. Někdo třeba ty věci tak nesnáší, že by je nechtěl ani napsat a někomu to příjde jako houpost-to i mě, ale rozhodně s tím nehodlám končit! Rozhodně nevím, co by na na to řekli ekologové:)

Test

17. května 2009 v 20:22 | Zuzka |  Deníček
Takže, založila jsem si rubriku deníček, ale neberte to prosím tak, že budu každý den chodit na blog a psát deník, to jen, když se mi bude chtít a když se budu chtít z nějakého problému vypsat:) A taky nemám tolik času, abych sem psala každý den, protože blog není moje jediné hobby. Taky hraju na klavír, kreslím, běhám a samozřejmě chodím do školy!!!

No a právě o tom budu psát. Zítra píšem písemku z angličtiny, to je hrozný, z minulýho jsem dostala trojku, protože to byl poslechovej a já jsem jim vůbec nerozumněla...no a zítra psací. Ach, jo! My máme na angličtinu takovou zajímavou učitelku a ta má ffurt z něčim problém. Musíte mi držet palce!!! No a to potom máme hned zkoužku se školním divadlem... a kdo to má stíhat??? To fakt nechápu:( No, ale já se jdu radši učit!!!Už jsem se učila hodně, ale že bych si připadala chytřejší? To teda fakt nevím! Ukáže se to až zítra a já vám potom (možná) napíšu, jak to dopadlo!


Zuzka

Hrozné...

16. května 2009 v 19:18 | Zuzka |  Pod lupou
Opravdu šílený...šla jsem se podívat na některé blogy, abych nasbírala inspiraci atd. a co jsem našla?!? Deset prakticky stejných blogů: stejné článlky, stejné obrázky, někdy i stejné povídky, basničky a i designy. Designy sice nebyly úplně stejný, ale odlišný taky moc ne!!! Když teda lidi něco stáhnou z Internetu, tak by k tomu měly přidat něco svého, něco co řeknou svými slovy, protože každý člověk je originál a tak přirozeně nedělá všechno stejně jako ostatní! Ach, jo! Myslím, že tohle blogeři asi nikdy nepochopí:( No...ale co mám dělat...lidé většinou svojí originalitu skrývají a tak jsou i jejich blogy neodlišné. Ale to je pak nuda! Mám asi 4 pravidla, podle kterých by se blogař, který chce dosáhnout úspěchu, měl řídit:

1. Nekopírovat grafiku!
2. Nekopírovat texty!
3. Dávat na blog to, co neporušuje
autorská práva-mohlo by to způsobit
nepříjemné komplikace!
4. Když už někdo chce kopírovat tekty,tak

by ta měl napsat něco svého a tedy i
originálního!

To je můj názor!


Inspirovala jsem se trošinku od blog.blog.cz

Začínám

16. května 2009 v 12:56 | Zuzka |  Okolo blogu
Jmenuji se Zuzka a chci sem dávat samé, mnou vymyšlené články. Dříve jsem měla blog a protože jsem byla nezkušená, tak byla většina věcí zkopírována od ostatních blogů a to nemám na tomto blogu v úmyslu. Právě naopak,chci všechny podpořit, aby psali originální články, které potom spousta lidí ráda přečte, protože to neviděla u ostatních blogů nebo někde v knížce a.t.d. K tomuto rozhodnutí mne dost přiměl: blog.blog.cz

Za to mu moooc děkuji a až budu mít čas, udělám diplomek!!!

Zuzka